Podyplomowe Studia Zarządzanie Kapitałem Ludzkim
Podyplomowe Studia Zarządzanie Kapitałem Ludzkim to oferta edukacyjna inspirująca do myślenia i rozwiązywania problemów zarządzania kapitałem ludzkim z uwzględnieniem aktualnych wyzwań oraz potrzeb wszystkich interesariuszy i skierowana do tych, którzy chcą diagnozować, projektować i stosować nowoczesne narzędzia zarządzania pracą i procesem zarządzania kapitałem w organizacjach.
Spójny program – program, który pozwala wdrażać adekwatne projekty organizacyjne
Akademicy i praktycy – swoją wiedzą dzielą się najlepsi akademicy i praktycy, mający na swym koncie ważne odkrycia i udane wdrożenia
Tryb studiowania – zajęcia odbywają się w salach kampusu SGH (3 zjazdy) i zdalnie poprzez MS Teams (10 zjazdów)
Dlaczego warto?
- … bo dowiesz się jak pozyskiwać, utrzymywać i rozwijać kapitał ludzki, aby rosła jego wartość i zwiększały się biznesowe i organizacyjne profity.
- … bo poznasz praktyki zarządzania kapitałem ludzkim z wielu firm, organizacji i przygotujesz się do nowych wdrożeń.
- … bo oceniamy efekty uczenia po tym, co Studenci wiedzą oraz, jak projektują rozwiązania zarządzania kapitałem ludzkich dla konkretnych sytuacji.
- … bo dotychczas ponad 830 osób ukończyło Studia Podyplomowe Zarządzanie Kapitałem Ludzkim w 25. edycjach i są naszymi ambasadorami.
- … bo to okazja do budowania i poszerzania sieci relacji zawodowych tak obecnie ważnych na rynku pracy i w codziennej aktywności zawodowej.
Czy dla mnie?
Podyplomowe Studia Zarządzanie Kapitałem Ludzkim skierowane są do osób chcących wzbogacić swoją wiedzę, jak zarządzać najważniejszym kapitałem firm i organizacji, tj. pracownikami:
- HR biznes partnerów,
- kierowników lub specjalistów ds. zarządzania kapitałem ludzkim (kadrowym, personalnym, lub z HRu),
- wszystkich, którzy chcą rozpocząć karierę w ZKL.
Program
blok i. Kierowanie i organizowanie – ECTS 4, 28 godz.
- Podstawy zarządzania
- Kultura organizacyjna
- Zachowania organizacyjne
- Zarządzanie zmianami i projektami
blok ii. Koncepcja zarządzania kapitałem ludzkim – ECTS 4, 24 godz.
- Podstawy ZKL
- Zarządzanie strategiczne
- Zarządzanie kompetencjami
- Pomiar wartości i efektywności ZKL
blok iii. Proces wewnętrzny zarządzania kapitałem ludzkim – ECTS 7, 44 godz.
- Rekrutacja i selekcja
- Ocena pracy
- Budowanie zaangażowania
- Zarządzanie karierami i rozwojem
- Wynagradzanie
- Zwalnianie
blok iv. Instrumentarium zarządzania kapitałem ludzkim – ECTS 3, 20 godz.
- Narzędzia IT w ZKL
- Partycypacja zbiorowa
- Coaching
- Mentoring
- Ośrodki oceny i rozwoju
blok v. Otoczenie zarządzania kapitałem ludzkim – ECTS 2, 12 godz.
- Rynek pracy
- Prawo pracy
blok vi. Trendy zarządzania kapitałem ludzkim – ECTS 4, 24 godz.
- Zrównoważone ZKL
- Zarządzanie talentami
- Biznes Partnering
- Branding pracodawcy
blok vii. Kompetencje interpersonalne – ECTS 3, 24 godz.
- Praca zespołowa
- Komunikatywność
- Ograniczanie stresu
blok viii. Projekt dyplomowy dotyczący ZKL – ECTS 4, 8 godz.
- Przygotowanie do projektowania rozwiązań na miarę organizacji
Razem: 184 godz.
Razem punkty ECTS: 31
Kierownik studiów
Pracuje w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 1999 r. rozpoczęła karierę w biznesie, w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Od 2003 roku jest nauczycielem akademickim a od 2007 pracownikiem naukowym SGH. Pracuje w zespołach oraz kieruje projektami naukowymi i biznesowymi. Prowadzi zajęcia dla grup polsko- i -anglojęzycznych, również dla słuchaczy Studiów Podyplomowych. Współpracuje z biznesem, aby zwiększać efekty uczenia się.
Wykładowcy
Profesor w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pełniący rolę Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu współorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Członek zarządu Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia. Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Profesor, wieloletni pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada bogate doświadczenia w kierowaniu projektami badawczymi. Jest członkiem Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. Współpracuje z praktyką, jako konsultant oraz realizator projektów wdrożeniowych w administracji publicznej i sektorze przedsiębiorstw.
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pracuje w Instytucie Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był prorektorem ds. nauki i zarządzania. Kieruje Rocznymi Podyplomowymi Studiami Menedżerskimi. Jest redaktorem naczelnym oraz przewodniczącym rady programowej Oficyny Wydawniczej SGH. Przewodniczy Radzie Programowej MBA SGH.
Wieloletni pracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wykładowca, szkoleniowiec, prelegent konferencji naukowych i branżowych. Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji. Specjalizuje się w obszarze inwestycji w kapitał ludzki, zarówno na poziomie państwa, jak i na poziomie organizacji.
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zainteresowania naukowe obejmują socjologię ekonomiczną, indywidualne i zbiorowe stosunki pracy, dialog społeczny, kulturę organizacyjną oraz porównawcze studia nad współczesnym kapitalizmem.
Specjalista z zakresu zarządzania w instytucjach komercyjnych i administracji publicznej. Doktor nauk ekonomicznych z dziedziny zarządzania. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Podyplomowego Studium Doskonalenia Pedagogicznego (SGH). Adiunkt w Instytucie Kapitału Ludzkiego w SGH.
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt WZiD ASZWOJ, kierownik studiów podyplomowych: ZZL oraz Zarządzanie kulturą w Wojsku Polskim. Menadżer HR w Simple SA. Certyfikowany coach ICC oraz certyfikowany konsultant MBTI oraz HAS, doradca w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i rozwoju osobistego. Trener umiejętności menadżerskich.
Doktor nauk ekonomicznych. Adiunkt w Instytucie Kapitału Ludzkiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka SGH. Związana z praktyką zarządzania kapitałem ludzkim od 18 lat. Od 10 lat na stanowiskach kierowniczych. Zrealizowała liczne projekty usprawniające zarządzanie kapitałem ludzkim.
Absolwent SGH, doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Wieloletni pracownik w Instytucie Kapitału Ludzkiego SGH oraz prezes zarządu Instytutu Analiz Rynku Pracy. Obecnie profesor Politechniki Gdańskiej. Od 2009 r. ekspert Europejskiego Obserwatorium Polityk Zatrudnienia (European Employment Policy Observatory) przy Komisji Europejskiej.
Kierownik w Zakładzie Otoczenia Biznesu w Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Partner i wieloletni ekspert IMMOQEE sp. z o.o. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju wydawanego jest przez Edexcel i BTEC Professional Qualifications.
Ekspert ZZL. Business Partner w ForFuture oraz Asseco Data Systems. Współzałożyciel i członek zarządu Klastra HR Development. Prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner oraz członek HCI (Human Capital Institute). Wykładowca na kilku uczelniach (w tym: Akademia Leona Koźmińskiego, SGH).
CEO w HRM Institute. Doświadczony ekspert i wizjoner w obszarze employer branding, kształtowania i optymalizacji środowiska pracy, budowania strategii i komunikacji marki, zarządzania talentami i marketingu HR. Konsultant, szkoleniowiec, trener i wykładowca (m.in.: AGH, SGH).
Menadżer z 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmą, projektami i zespołami, tworzeniu struktury organizacyjnej, systemów premiowych i motywacyjnych dla międzynarodowych korporacji (francuskich, szwedzkich i portugalskich) oraz polskich firm prywatnych (obecnie CEO for Poland w portugalskiej spółce).
Ekspert w dziedzinie kadrowo-płacowej, z bogatym doświadczeniem menedżerskim, sprzedażowym, szkoleniowym, doradczym i zamiłowaniem trenerskim. Na co dzień zarządza outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton. Odpowiada za kształtowanie oferty, procedur oraz standardów świadczenia usług outsourcingowych.
Kierownik projektu mHR w BPSC SA. Od 20 lat nieustannie szuka metod i narzędzi, które czynią obszar zarządzania kapitałem ludzkim funkcją strategiczną dla rozwoju przedsiębiorstw i wzrostu ich wartości. Autorka założeń merytorycznych systemu mHR EVO. Doradza firmom, w jaki sposób najefektywniej realizować procesy HCM i jakie technologie w tym celu wykorzystać.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Profesor uczelni w Instytucie Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki.
Ekspert i menedżer w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim. Posiada bogate doświadczenie praktyczne, wynikające z 16-letniego stażu dyrektorskiego w obszarze HRM w korporacjach (Grupa BRE Banku – dyrektor zarządzający, Danone Polska – członek CODI, HSBC Polska – członek ExCO).
Doświadczony praktyk biznesu. Executive Partner w firmie doradczej Younicorn. Absolwentka socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wspiera liderów w zarządzaniu kapitałem zaufania, marką osobistą, zaangażowaniem i komunikacją. Rozwija przywództwo i odporność liderów w firmach oraz pomaga budować kultury wokół realnych wartości.
Niezależny konsultant w obszarze strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi. Praktyk z ponad 20–letnim doświadczeniem w obszarze tworzenia i rozwoju funkcji personalnej w organizacji, aplikacji narzędzi IT do budowy zaangażowania pracowników, zarządzania talentami i sukcesu komercyjnego firm.
Doktor nauk prawnych, absolwent pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich na kierunkach: prawo, administracja i psychologia. Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata. Autor książki „Podnoszenie kwalifikacji zawodowych bezrobotnych i pracowników jako źródło mobilności zawodowej w świetle przepisów prawa pracy”.
HR Tech Advisor & Product Expert w firmie Elevato, gdzie pomaga rekruterom wykorzystywać w pełni możliwości ATS. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w branży HR i nowych technologii. W ramach współpracy z Emplocity, współtworzył pierwszy w Polsce raport na temat sztucznej inteligencji w rekrutacji (2017 r.), wdrażał pierwsze w Polsce chatboty ułatwiające kandydatom aplikowanie a pracodawcom wstępną selekcję oraz także prowadził rekrutację na trenera/trenerkę bota.
Opinie o studiach
Jestem bardzo zadowolony z odbytych studiów. Polecam wszystkim, którzy szukają wiedzy w zakresie ZKL albo chcą ugruntować dotychczasową wiedzę w ZKL.
Informacje techniczne
Część zajęć będzie organizowane za pośrednictwem aplikacji Microsoft TEAMS.
POBIERZ APLIKACJĘ MICROSOFT TEAMS
Aplikacja jest bezpłatna dla słuchaczy studiów podyplomowych SGH. Logowanie do aplikacji odbywa się za pośrednictwem kont SGH, które zostają nadane po przyjęciu na studia. Dla całej edycji zostanie stworzony jeden zespół, aby słuchacze mogli utrzymywać ze sobą kontakt. Każde zajęcia będą prowadzone na osobnym kanale. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące zajęć (materiały, zadania, dyskusja) będą w jednym miejscu i będzie można do nich wracać podczas trwania studiów.
Potrzebne będą: komputer stacjonarny, laptop oraz urządzenia mobilne (tablet, smartfon) z systemami operacyjnymi iOS i Android, ewentualnie słuchawki (np. od smartfona, które zawierają wbudowany mikrofon) – poprawiają jakość słuchania wykładu i wypowiedzi słuchaczy podczas dyskusji (w przypadku braku mikrofonu, dyskusja może być prowadzona na czacie).
WYMAGANIA TECHNICZNE aplikacji MICROSOFT TEAMS
Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości dotyczące możliwości studiowania online, to prosimy o kontakt z sekretarzem studiów.
Rekrutacja
Kolejna edycja - szczegóły wkrótce.
Czas trwania studiów: 2 semestry.
Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:
- umowa o warunkach odpłatności za studia,
- formularz aplikacyjny (wypełniany podczas rejestracji na studia),
- odpis dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Uwaga:
Osoby, które ukończyły studia na uczelni zagranicznej powinny dostarczyć zaświadczenie stwierdzające, że posiadany dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych SGH.
Nostryfikacja i uznanie dyplomu
Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:
- uczestnictwo w zajęciach
- zaliczenie testu wiedzy po każdym semestrze,
- zespołowe przygotowywanie pracy projektowej.
Uczestnictwo w zajęciach wymaga obecności i aktywności. Zalecana jest proaktywność i współdziałania z innymi Słuchaczami podczas dyskusji czy ćwiczeń. Efektywność uczenia się podczas zajęć on–line wymaga włączenia się z kamerami, zabierania głosu na forum, korzystania z czatu i innych interaktywnych narzędzi. Zjazdy stacjonarne to okazja na korzystanie z infrastruktury kampusu SGH, kontakt bezpośredni z wykładowcami oraz budowanie sieci relacji ze wszystkimi z grupy słuchaczy.
Test wiedzy składa się z pytań zamkniętych z opcjami odpowiedzi. Obejmuje materiał prezentowany podczas zajęć w danym semestrze Studiów.
Opłaty
Opłata za całość studiów wynosi 7900 zł.
Możliwość wpłaty w dwóch ratach:
- I rata: 4900 zł – płatna przy zapisie,
- II rata: 3000 zł – płatna w ciągu 10 tygodni od rozpoczęcia zajęć.
W ramach opłaty SGH zapewnia niezbędne materiały dydaktyczne. Opłata pokrywa również koszty wydania świadectwa ukończenia studiów.
Indywidualny numer konta bankowego do wpłaty przekazywany jest podczas rejestracji na studia.
Kontakt
Sekretarz studiów
mgr Anna Senator
tel.: +48 797 319 643
e-mail: asenat@sgh.waw.pl
Kierownik studiów
dr hab. Marzena Fryczyńska, prof. SGH
e-mail: mfrycz@sgh.waw.pl
adres do korespondencji
Anna Senator
Dział Obsługi Projektów
al. Niepodległości 162, pok. 10
02-554 Warszawa
Organizator studiów
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
Instytut Przedsiębiorstwa
- Studia hybrydowe
- Zajęcia odbywają się w piątki 17:15–20:30 i w soboty 9:00–16:00; dwa bloki sobotnio–niedzielne 9.00–16.00.
- Opłata za całość studiów: 7900 zł (możliwe raty).
dr hab. Marzena Fryczyńska, prof. SGH
e-mail: mfrycz@sgh.waw.pl
mgr Anna Senator
tel.: +48 797 319 643
e-mail: asenat@sgh.waw.pl
Programy MBA i studia podyplomowe